Price ₹
7,40,000.00
₹7,40,000.00
| General Details: | |
| model | Solvent Flex Printing Machine (CK8) |
| Others: | |
| Current | 19 A |
| Frequency | 50 Hz |
| Humidity | 80 % RH |
| Max Printing Speed | 1600 Sq.Ft/Hour |
| Media Printing Width | 3.2 m |
| Product Dimension | 5x0.5x1.8 |
| Temperature | 22 Degree C |
| Voltage | 420 V |
| GST | 07AZYPG1077C1Z9 |
| Year of Establishment | 2016 |
| Nature of Business | Manufacturer and Exporter of industrial printing and cutting machinery |
| Number of Employees | 1 - 50 |
| Turnover | 1.5 Crores to 5 Crores |
| Legal Status | Sole Proprietorship |
if you are interested, please fill the below details: